KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12869012
*
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop:
22.000 kr
Såld:
20.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:48:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 14:54:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Läs mer om Mosse Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosse stoopendaal olja olja på dukl oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Läs mer om Mosse Stoopendaal
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop: | 22.000 kr |
---|---|
Såld: | 20.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 14:54:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.Läs mer om Mosse Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosse stoopendaal olja olja på dukl oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49